ŽSV SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJE / Ema e-Škole/edukacija/11529
Autor: Vesna Plenča, 4. 1. 2021.

2. STRUČNI SKUP ŽSV SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJE - OBRAZOVNI SEKTOR STROJARSTVA, BRODOGRADNJE I METALURGIJE U ŠKOLSKOJ GODINI 2020./2021.

TERMIN ODRŽAVANJA  05.01.2021. 10:00 - 11:00 sati

OBRAZOVNI SADRŽAJ
Metode nastavnog rada s djecom s teškoćama

VRSTA EDUKACIJE
Stručni skup

Sadržaj stručnog skupa / predavač:

1. Tema: Odgojno-obrazovni rad a učenicima s teškoćama
    Predavač: Vlatka Arančić Krstulović, prof. defektolog rehabilitator

Organizator: ŽSV Splitsko-dalmatinske županije u obrazovnom sektoru           strojarstva, brodogradnje i  metalurgije (voditeljica Vesna Plenča)

POTREBNA PREDZNANJA
Osnove rada na računalu, osnove rada na Internetu i osnove rada u web pregledniku.

ISHOD UČENJA
  • primijeniti prilagodbu zadane nastavne aktivnosti uz primjenu digitalne tehnologije za učenike s TUR.,
  • poznavati različite didaktičko-metodičke pristupe i tehnike učenja i poučavanja za učenike s teškoćama ,
  • identificirati prilagodbe u nastavi za učenike s poteškoćama u razvoju i učenju.

DIGITALNA KOMPETENCIJA
P3.1. Učiti putem digitalnih tehnologija i o uporabi digitalnih tehnologija u nastavi,
P3.2. Razmjenjivati znanja i iskustva o predmetnom području i nastavnoj praksi u virtualnom okruženju.

RAZINA DIGITALNE KOMPETENCIJE
Srednja