VJESTI
ŽSV SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJE / Ema e-Škole/edukacija/11313
Autor: Vesna Plenča, 10. 11. 2020.

OBRAZOVNI SADRŽAJ

Strojarstvo, brodogradnja i metalurgija

VRSTA EDUKACIJE
Stručni skup

POTREBNA PREDZNANJA
Poznavanje osnovnog rada na računalu i upravljanja svojim digitalnim identitetom (imati AAI@EduHr i/ili Google korisnički račun koji će se koristiti tijekom webinara).
Potrebno je osnovno znanje rada u online okruženju, znanje korištenja online aplikacija, znanje kreiranja i dijeljenja digitalnog sadržaja.

ISHOD UČENJA
Primijeniti digitalne alate i tehnologiju za kreiranje znanja, unapređenje procesa i proizvoda ili rješavanje problemskih situacija.
Koristiti društvene medije i online alate za suradnju, razmjenu sadržaja i komunikaciju sa stručnjacima (srednja razina digitalnih kompetencija),, primijeniti nove pedagoške pristupe i metode u vlastitoj nastavi.

DIGITALNA KOMPETENCIJA
P1.2. Izvoditi nastavni proces uz primjenu digitalnih tehnologija.
P1.3. Primijeniti digitalne obrazovne sadržaje i scenarije učenja u nastavnom procesu.
P1.4. Kreirati digitalne obrazovne sadržaje i scenarije učenja u nastavnom procesu.
P2.1. Upravljati organizacijom nastave uz uporabu digitalnih tehnologija.
P3.2. Razmjenjivati znanja i iskustva o predmetnom području i nastavnoj praksi u virtualnom okruženju.

RAZINA DIGITALNE KOMPETENCIJE
Napredna

NAČIN IZVOĐENJA
Online - platforma Google Meet

VRIJEME TRAJANJA 3 sata
TERMIN ODRŽAVANJA
03.11.2020. 11:00 - 14:00

Ciljna skupina: članovi ŽSV Splitsko-dalmatinske županije u obrazovnom sektoru Strojarstvo, brodogradnja i metalurgija

Mjesto održavanja: Tehnička škola za strojarstvo i mehatroniku, Split, on-line, platforma Google Meet. Sudionici će poveznicu za video sastanak dobiti na svoje email adrese (.@skole.hr) pola sata prije početka sastanka.

Vrijeme održavanja: 3.11.2020. od 11 – 14 sati

Sadržaj stručnog skupa / predavači:

1. Predstavljanje Godišnjeg plana i programa rada ŽSV Splitsko-dalmatinske županije u obrazovnom sektoru Strojarstvo, brodogradnja i metalurgija za školsku godinu 2020. / 2021. / Vesna Plenča

2. Preporuke/Okvir za realizaciju ishoda učenja u školskoj godini 2020./2021. -ASOO / Vesna Plenča

3. Primjena besplatnih verzija CAD i CAM/CAD programa (Mastercam i Inventor) u nastavi / Vesna Plenča i Zlatko Zure

Priloženi dokumenti:
Strucni_skup_11313_Vesna_Plenca.pdf (1.10 MB)