PREDSTAVLJANJE PODUZETNIČKIH IDEJA 3.A RAZREDA - ZAVRŠNA FAZA PROJEKTA
Autor: Nikolina Dolfić, 24. 6. 2020.

PREDSTAVLJANJE PODUZETNIČKIH IDEJA 3.A RAZREDA  NASTALIH U VRIJEME NASTAVE NA DALJINU

Prezentiranje usluga izrade CAD/CAM programa za tokarenje

izmišljenih "startup poduzeća"  Šutke d.o.o. i Kolege d.o.o.

Učenici 3.A razreda Tehničke škole za strojarstvo i mehatroniku, Split od početka nastavne godine, u nastavnom predmetu Tokarenje CAD/CAM tehnologijom, rade timski, podijeljeni u dvije grupe.  Svaka grupa je u stvari zamišljeno poduzeće s nazivima "Šutke" i "Kolege".

Istraživačkim načinom rada učenici su svladali rad na  dostupnom edukacijskom CAD/CAM programu Mastercam. Ovaj program bio im je u potpunosti nepoznat, obzirom da su projekte u školi realizirali u CAD/CAM programu ESPRIT, stoga su trebali izvući analogiju u radu na ovim programima i iskoristiti stečeno znanje, vještine i stavove u izradi 3D modela i NC kodova za CNC obradu tokarenjem.

S entuzijazmom i  poduzetničkim duhom osmislili su i izradili reklamne brošure, video materijale i slike za predstavljanje svojih usluga u području 3D modeliranja, projektiranja i generiranja NC koda za tokarenje proizvoda primjenom CAD/CAM programa.

Svi materijali izrađeni su tijekom održavanja nastave na daljinu. Učenici Karlo Dvornik i Ante Skelin predvodili su svoje timove, uz mentorstvo nastavnice Vesne Plenče.

Kroz radove ovih učenika prezentirat ćemo da je kreativnost i volja važnija od uvjeta rada.

Koeleg d.o.o. - CIJEV ZA HLAĐENJE           Šutke d.o.o. - OSOVINA COVID 19

Cijev za hlađenje - Kolege d.o.o.          Osovina Covid-19 - Šutke d.o.o.

Promotivne materijale pronađite pod OPŠIRNIJE.