KALENDAR
« Travanj 2021 »

Agencija za odgoj i obrazovanje

ZNANSTVENI PORTALI

UKLJUČI SE U PROJEKT "BUDI FIN- financijski pismen i odgovoran"
Autor: Nikolina Dolfić, 26. 3. 2021.

Povodom Svjetskog i Europskog tjedna novca, 22.3. - 26.3.2021., maturanti naše škole,  na predmetu Politika i gospodarstvo uz edukaciju, radionicu te stručnu podršku predmetnog nastavnika prof. Zdravka Bosančića, upoznali su se sa projektom „BUDI FIN"- Financijski pismen i odgovoran, edukativni program financijske pismenosti za mlade, kojeg organizira Ekonomski fakultet u Zagrebu uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja i pokroviteljstvo Raiffeisen Mirovinskog fonda.

U ovom projektu, maturanti su se educirali o financijskoj pismenosti te osvrnuli na  svoje navike o potrošnji kao i stavove o novcu. Putem radionice i edukativnog kviza dobili smo podatke koje smo potom obradili i analizirali te ustanovili koja znanja, vještine i sposobnosti u upravljanju financijama poznaju i primjenjuju te načine na koji ih nadograditi, uspješno kreirati osobni proračun i planirati buduće financijske aktivnosti.

Također ovim putem pozivamo sve mlade da se uključe u projekt i doprinesu svojoj sigurnijoj financijskog budućnosti! Program je namijenjen mladima od 16 do 25 godina te im omogućuje upoznavanje vlastitih navika u trošenju i planiranju kroz provođenje istraživanja i personalizirane izvještaje.

Neke od tema koje ćemo u prvom ciklusu edukacija pokriti su:

Što je važno znati o novcu?
• Kako i zašto se ponašam s novcem?
• Što sve utječe na mene kada odlučujem kada i koliko trošiti?
• Kako se mogu unaprijediti?
• Kako voditi osobni proračun?
• Kako uvijek mogu štedjeti, bez obzira na to koliko imam novaca na raspolaganju?

Nakon prijave na stranici www.budifin.hr s mladima će se nastaviti komunikacija putem ostavljenog e-maila.
Prvi ciklus online edukacija će se održati u naredna dva mjeseca, a nakon toga će učenici biti obaviješteni o daljnjem tijeku programa i NAGRADAMA sudionicima.
Pratite projekt na društvenim mrežama Facebook i Instagram!

Arhiva vijesti s naslovnice