DAN PLANETA ZEMLJE
Autor: Nikolina Dolfić, 22. 4. 2021.

Povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje (22.travnja), zajedničkim su snagama učenici trećih razreda (3.B: Bruno Ozretić, Frano Renić i Luka Ševeljević, 3.C: Leon Radan, 3.D: Anton Matthew Brooks, Gajo Hrabar i Bruno Musinov), nastavnica Mirjana Kamber, nastavnik Zdravko Bosančić, nastavnica Ravena Čizmić Kvasina i školska psihologinja Nataša Marić osmislili su aktivnosti u sklopu projekta "Održivi razvoj", kako bi potaknuli učenike na razmišljanje o smanjenju pritiska na okoliš.

Mrežna stranica nastala je unutar projekta, koji je za cilj imao steći uvid u opću informiranost učenika o održivom razvoju, kao i podsjetili na globalne probleme, potaknuli na razmišljanja o zelenoj ekonomiji i našem, osobnom, potencijalnom doprinosu u smanjenju pritiska na okoliš. Na mrežnoj stranici objavljeno je niz aktivnosti koje su učenici odradili u sklopu Sata razrednika (u tjednu 19. do 23. travnja 2021.godine) i kojima se nastojalo ostvariti te ciljeve (provođenje ankete među učenicima svih odjeljenja, izrada kviza, prikupljanje ključnih podataka na temu i sl.).

Stranici možete pristupiti OVDJE.