NACIONALNA RAZINA NATJECANJA "ČITANJEM DO ZVIJEZDA"
Autor: Nikolina Dolfić, 8. 6. 2020.

Na ovogodišnje fantastično putovanje, u novu sezonu Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja - Natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda“ za srednje škole, krenuli su i učenici naše škole. Prošlog je petka održana nacionalna , treća razina online kviza “Čitanjem do zvijezda“.

Lea Tičina (1.D) i Josip Bušelić (4.C) su svojim znanjem i trudom prošli školsku i županijsku razinu te sudjelovali i na nacionalnoj razini natjecanja, na čemu im od srca čestitamo.

Za sudjelovanje u kvizu, bilo je potrebno pročitati tri klasika SF literature:

1.  Adams, Douglas. Vodič kroz galaksiju za autostopere

2. Bradburry, Ray. Fahrenheit 451

3. Huxley, Aldous. Divni (vrli) novi svijet

Za uspješan plasman na višu razinu, bilo je potrebno znati i faktografska pitanja o književnom žanru, biografijama književnika, vremenskom razdoblju i sl.

Mentorica učenicima bila je školska knjižničarka Nikolina Dolfić, a provođenje ispita nadgledalo je tročlano povjerenstvo: Mirjana Kamber, prof., Sanja Ogrebić, prof i Antonija Medak, mag. bibl. (OŠ "Brda").

Više informacija o samom projektu potražite OVDJE.