OBAVIJEST ZA NASTAVNIKE
Autor: Nikolina Dolfić, 27. 3. 2020.

Molimo sve korisnike Microsoft Teams aplikacije da ne koriste videopozive te da sadržaje koji zauzimaju više prostora, poput video snimaka, ne učitavaju direktno u sustav, već da ih postave na vanjske servise. Naime, kod dijela korisnika prisutne su sporadične poteškoće u Microsoft Teams aplikaciji koje su uzrokovane velikim brojem korisnika, odnosno povećanim opterećenjem na Microsoft poslužitelje.

Ovaj naputak komuniciran je školama i od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja te vas molimo da ga se pridržavate kako bi svi nastavnici i učenici, koji koriste uslugu Microsoft Teams, nastavu mogli održavati bez poteškoća.

Unatoč uputi koju su ravnatelji dobili od Ministarstva znanosti i obrazovanja, pojedinci i dalje organiziraju videokonferencije preko Microsoft Teamsa i na taj način svima otežavaju korištenje sustava. Iz tog razloga potrebno je da ravnatelji ovu informaciju podijele sa cijelim kolektivom.

CARNET Helpdesk