OBAVIJEST ZA JESENSKI ROK - DRŽAVNA MATURA
Autor: Nikolina Dolfić, 16. 7. 2019.

Obavijest o prijavi ispita za učenike i sve ostale kandidate objavljena je na mrežnim stranicama www.ncvvo.hr  i www.postani-student.hr .

Učenici sami prijavljuju ispite jesenskoga roka državne mature putem naslovnice mrežne stranice www.postanistudent.hr prijavom na svoju stranicu od 20. srpnja do 31. srpnja 2019. na isti način kao i u ljetnome roku.

Prijave od ljetnog roka ne važe za jesenski rok.

Učenici ne trebaju doći u školu potpisati prijavnice.

Napomena o učenicima koji su upućeni na jesenski popravni rok i obranu završnoga rada u jesenskome roku

– Učenici koji su upućeni na jesenski popravni rok mogu prijaviti ispite državne mature za jesenski rok, ali do početka provedbe prvoga ispita koji su prijavili trebaju imati u sustavu označeno da su s uspjehom završili nastavnu godinu.

– Učenici koji će u jesenskome roku imati obranu završnoga rada mogu za jesenski rok prijaviti ispite državne mature.

- Učenici koji prijave ispit, koji su položili u ljetnome roku, obveznici su plaćanja ispita (ako prijave ispit na drugoj razini također su obvezni platiti ispit)
- Ako učenik nije položio ispit koji je polagao u ljetnome roku, ne plaća ispit ako ga prijavi za jesenski rok
- Učenici samostalno do 6.08.2019. mogu odjaviti prijavljene ispite prema naputku koji je objavljen na stranici Centra i Postani student
- Za jesenski rok moguća je i naknadna promjena ispita, promjena razine ispita i naknadna prijava ispita do 6.08.2019., a prema promjenama Pravilnika o polaganju državne mature.

- VAŽNO - do 6.08.2019. je rok za plaćanje ispita. Uplate izvršene nakon roka neće se uvažiti jer ih sustav nije u mogućnosti evidentirati.

KALENDAR se nalazi pod opširnije.

IK Nađan Dumanić