OBAVIJEST ZA MATURANTE
Autor: Nikolina Dolfić, 8. 7. 2019.

Objava rezultata Državnu maturu za ljetni rok bit će u srijedu 10.07.2019.
Nakon toga ide rok od 48 sati za možebitne prigovore.
Učenici koji žele uputiti prigovor mogu to obaviti u školi dana 11. 07.  i  12.07.,  10.00-12.00 sati.
U navedenom vremenu bit će prisutni članovi ŠIP-a, kao i profesori iz osnovnih predmeta kako bi konzultacijom olakšali učeniku i pregledali da li je prigovor utemeljen.
Prigovor se podnosi isključivo na propisanom OBRASCU koji se može preuzeti u školi u navedeno vrijeme.
U prigovoru se naznačuje na koji se ispit odnosi te se bilježi datum prigovora.
Prigovor podnosi i potpisuje učenik
Prigovor treba biti precizan s točno navedenim zadatkom i opisom.
Rješenje prigovora vidljivo je učeniku na njegovoj stranici .
U slučaju posebnih okolnosti učenik se može javiti na portu škole pa će ista kontaktirati IK i on će doći u vrijeme koje odgovara učeniku do 14.00  u navedena 2 dana kako bi mu omogućio predaju prigovora.
Konačni rezultati biti će objavljeni 15.07.2019.
Potvrde će biti podijeljene dana 17.07.2019. nakon što ih IK ispiše iz baze, a razrednici unesu u matične knjige prema obavijesti koja će biti na oglasnoj ploči škole.

Važno
Troje učenika koji nisu pristupili ispitima (dvoje- Informatika i jedan Hrvatski), a isti se vodi kao neopravdan moraju platiti obveze prema centru, a uplatnicu donijeti IK u isti termin kada su i prigovori kako bi je IK skeniranu poslao centru. Ovo napominjem da dvoje učenika iz 4D koji nisu izašli na Informatiku, a ne podmire obveze prema centru neće moći biti na listama za upis i neće dobiti ni potvrdu. Nemojte da Vam zbog aljkavosti propadne upis željenog fakulteta.