DAN SREDNJIH ŠKOLA SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJE 2019.
Autor: Nikolina Dolfić, 13. 5. 2019.

Dan srednjih škola Splitsko dalmatinske županije 2019. godine je manifestacija čiji je glavni cilj na jednom mjestu pružiti sve korisne informacije na temelju kojih će učenici biti u mogućnosti donijeti kvalitetnu odluku o nastavku svog obrazovanja; održao se u subotu, 11. svibnja 2019. godine od 10 sati do 14 sati na platou ispred zgrade Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu.

Ovaj projekt organizira Splitsko dalmatinska županija – Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport u suradnji s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje – Područnim uredom Split, te Hrvatskom gospodarskom komorom i Obrtničkom komorom Splitsko dalmatinske županije.

O našoj školi i programima govorili su i učenici i nastavnici te su bili na raspolaganju davati odgovore na sva pitanja zainteresiranim osnovcima i njihovim roditeljima. Na štandu su izložili učeničke praktične radove, a jednog od robota pokušao je pokrenuti i župan Splitsko-dalmatinske županije, Blaženko Boban koji je u pozdravnom govoru rekao: „ I ove je godine vidljivo da je ova manifestacija pun pogodak. Nadam se da će se na razini države konačno uvidjeti da danas vlada nerazmjer obrazovnog sustava i potreba tržišta rada i zato imamo situaciju da u određenim profesijama nemamo dovoljno kadra, primjerice iz strukovnih škola, medicinskih struka i IT stručnjaka, a mnogi mladi napuštaju našu zemlji. Samo u IT sektoru ovoga trenutka nam nedostaje preko 3000 radnika. Zato budite pažljivi. Interesirajte te koliko je Zavodu onog što želite upisati, čega nedostaje trenutno, a to će vam sutra pomoći u životnom odabiru. Želim da budete sretni sa svojim odabirom u životu. Sretan sam da su se ovdje odazvale i prezentirale gotovo sve škole, a sljedećih mjesec dana Županija i Grad će vam biti na raspolaganju za konzultacije.“

Atmosferu s Dana srednjih škola pogledajte u GALERIJI i na POVEZNICI

Izvor: https://www.dalmacija.hr/novosti/clanak/artmid/1766/articleid/10029/zupan-otvorio-dan-srednjih-skola-splitsko-dalmatinske-zupanije