VEČER MATEMATIKE
Autor: Nikolina Dolfić, 5. 12. 2018.

Učenici naše škole su u suradnji s učenicima iz Pomorske škole sudjelovali na Večeri matematike tako što su napravili društvenu igru. Tema je bila “matematika i umjetnost”.

Učenici naše škole su na praksi napravili igraču ploču od šperploče. Izrezali su je kao puzzle na 8 djelova tako da možemo odvojeno raditi svaki dio, a da je na kraju lako spojimo u jednu cjelinu.
Nakon toga su od plastelina, glinamola, kolaža izradili čarobnu šumu koja se sastojala od 4 dijela. Da bi prošli kroz čarobnu šumu prvo treba riješit zadatak s tangramom, potom da se prijeđe most treba riješiti zadatak s notama. Da biste prošli preko splava trebate imati znanje koordinatnog sustava i na kraju da biste pomaknuli kockice koje su vam se našle na putu trebate riješiti zadatak iz vjerojatnosti.
Igra je najmjenjena učenicima od 6. - 8. razreda. Na Večeri matematike djeca su dolazila i igrala igru, a naši učenici su ih provodili kroz igru i pomagali im ako bi gdje zapelo.

Fotogalerija