OSVOJILI SMO ZELENU POVELJU FONDA ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU UČINKOVITOST
Autor: Nikolina Dolfić, 29. 11. 2018.

Zlatnu povelju HRT-a dobila je Osnovna škola Lipik. Nagradu za najljepšu učionicu na otvorenome, koju dodjeljuje Ministarstvo znanosti i obrazovanja, dobila je Osnovna škola Stjepana Radića iz Brestovca Orehovičkog, a Zelenu povelju Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost osvojila je splitska Tehnička škola za strojarstvo i mehatroniku.. Nagrada Ministarstva poljoprivrede za tradicijski uzgoj otišla je u Osnovnu školu Ivanovec. Dodijeljena je i nagrada za najljepšu područnu školu, a ove je godine to Osnovna škola „Braća Radić“ Koprivnica - Područna škola Bakovčica.

U HRT-ovu radijskome koncertnom studiju Zvonimir Bajsić 23. studenoga 2018. je održana tradicionalna dodjela nagrada najljepšim školskim vrtovima u Republici Hrvatskoj. Ekološko-obrazovni projekt Hrvatska radiotelevizija (HRT) provodi u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te uz potporu Ministarstva poljoprivrede, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te brojnih privatnih donatora. Pokroviteljica je ovogodišnjega natječaja i svečane dodjele nagrada predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović. Uz nazočnost  predstavnika ministarstava koje podupiru projekt, župana, gradonačelnika i čelnika lokalne i regionalne samouprave Zlatnu povelju Hrvatske radiotelevizije za pobjednički školski vrt osvojila je Osnovna škola Lipik. Nagradu je uručio ravnatelj Poslovne jedinice program Hrvatske radiotelevizije Renato Kunić. Najljepši je vrtić u Republici Hrvatskoj vrtić Bajka iz Varaždina.